کدخوان: سیستم بررسی اصالت سریال کالا

کدخوان پیامکی

smstori0024

امروز می‌خواهیم در مورد قابلیت کدخوان سامانه پیامک؛ که برای بررسی اصالت و شروع گارانتی مورد استفاده شرکت‌ها، تولیدکنندگان، سازمان‌ها و… قرار می‌گیرد صحبت کنیم.

با استفاده از قابلیت کدخوان در پنل اس ام اس می‌توانیم اقدامات زیادی را انجام دهیم، در این مقاله سعی می‌کنیم عمده‌ترین کاربردهای ماژول کدخوان برای سامانه پیام کوتاه را توضیخ دهیم.

 

کدخوان چیست؟

کارکرد کدخوان ساده است: کاربر به شما کدی را ارسال می‌کند که سامانه اس‌ام‌اس طوری اصالت آن را به صورت اتوماتیک تائید خواهد کرد. برای این منظور، کافی است کدهای مورد نظر خود را وارد سامانه کنید و مشخص کنید چه پیامک‌هایی در جواب کاربر اس‌ام‌اس شود.

بزرگترین دغدغه صاحبان صنایع، تولید کنندگان کالاهای مرغوب و برندهای معتبر این است که چگونه می‌توان با مشتریان واقعی کالای خود ارتباط مستقیم داشته باشند و آنها را از اصالات کالای خریداری شده مطلع سازند، همچنین از سوءاستفاده افراد سودجو در جهت تولید کالای تقلبی و بی کیفیت با برندهای معتبر جلوگیری کنند، از طرفی بتوانند مخاطبین خود را با راهکارهای جدید، اهدای جوایز از طریق قرعه کشی ترغیب به خرید بیشتر از تولیدات خود نمایند و شروع گارانتی محصول را از زمان خرید محصول انجام داد.

امروزه سامانه پیامک کاربردهای بسیار متفاوتی دارد، قبلا به صورت مفصل در مقاله ” کاربرد سامانه پیامک ” در این‌باره صحبت کرده‌ایم.

 

کاربرد کدخوان؛ بررسی اصالت شماره سریال محصول و شروع گارانتی

 • تایید اصالت کالا؛ برای جلوگیری از فروش کالای تقلبی با برند شما
 • اطلاع رسانی پیامکی به مشتری برای زمان شروع تاریخ گارانتی محصول
 • ثبت و جمع آوری شماره موبایل استفاده کنندگان از محصول شما
 • راه اندازی سیستم قرعه کشی با کدهای مخصوص

 

اطمینان از اصل بودن محصول

یکی از کاربردهای این ابزار، مطمئن کردن مشتری از اصل بودن یک محصول است.

این قابلیت کدخوان، در حال حاضر در صنعت دارو کاربردی بسیار مهم و حیاتی دارد.

زمانی که شما قصد خرید یک دارو را دارید، کافی است کد پشت محصول را به سامانه پیامکی مربوطه ارسال کنید تا اصل بودن یا تقلبی بودن این دارو در قالب یک پیامک به اطلاع شما برسد.

 

بررسی تاریخ گارانتی محصول

شما می‌توانید از کدخوان برای مطلع کردن مشتری نسبت به گارانتی یک محصول استفاده کنید.

یعنی مشتری می‌تواند کد محصول را به شما ارسال کند تا از گارانتی داشتن محصول اطمینان حاصل کند و حتی متوجه بشود که این گارانتی تا چه زمانی معتبر است.

 

برگزاری قرعه کشی بین خریداران

یکی از کاربردهای کدخوان برای زمانی است که می‌خواهید بین مشتریان خود یک قرعه‌کشی برگزار کنید.

برای این منظور کافی است از مشتریان خود بخواهید کد محصولات خریداری شده را به خط اختصاصی شما ارسال کنند تا شماره آنها در سامانه شما ذخیره بشود و بتوانید بین آنها یک قرعه‌کشی برگزار کنید.

برای استفاده از گارانتی چک، در سامانه پیامک از منو سمت راست > امکانات پیشرفته > وارد بخش کد خوان شوید، با کلیک روی دکمه جدید می توانید یک کدخوان ایجاد کرده و وضعیت کدهای ارسال شده از سمت ارسال کننده پیامک را مشخص کنید.

 

مرحله اول: ایجاد کدخوان و وارد کردن تنظیمات اولیه

زمانی که کد محصول صحیح است،

زمانی که کد محصول اشتباه است.

زمانی که کد محصول قبلا استفاده شده است را شما مشخص می کنید در هر مرحله چه پیامکی ارسال شود.

جالب است بدانید که چون در سامانه پیامکی پاپ آپ اس ام اس شماره خدماتی در اختیار شما قرار میگیرد می توانید به افرادی که حتی دریافت پیامک تبلیغاتی را مسدود کرده اند پیامک ارسال نمایید.

بعد از ساخت کدخوان می بایست فایل اکسل شماره سریال محصولات را در ماژول کدخوان قرار دهید (این کدها به عنوان سریال محصولات چاپ شده و بر روی هر محصول نصب شده است)

با کلیک روی دکمه فایل کد می توانید کد ها را ثبت نمایید، کار تمام است از این به بعد می توانید از سیستم بررسی اصالت کالا پیامکی استفاده نموده و شماره موبایل مشتریان استفاده کننده از محصولات خود را داشته باشید.

smstori0023

برای اینکه مطمئن شویم، کالاهایی که در بازار توزیع می‌شوند و به دست مشتری می‌رسد اصلی هستند، می‌توانیم شماره سریال محصولات را از طریق فایل اکسل در سامانه پیامک قرار دهیم.

حال زمانی که مشتری (فرستنده کد سریال محصول) به سامانه پیامک سریال را ارسال می‌کند، چندین حالت وجود بوجود می‌آید که باید به صورت اتوماتیک بررسی شود و پاسخ مناسب برای فرستنده پیامک ارسال شود.

 • صحت شماره سریال کالا تایید می‌شود؛ در این حالت به مشتری یک پیامک ارسال می‌شود که کالای شما اصلی یوده و تاریخ ضمانت محصول شما آغاز گردید.
 • صحت کالا تایید نمی‌شود؛ در این حالت سیستم به فرستنده پاسخ می‌دهد که سریال ارسال شده اشتباه است برای ارسال مجدد کدفعال سازی دقت نمایید و حتی می‌توانید با این افراد تماس بگیرید تا متوجه شوید که فروشگاهی محصولات تقلبی شما را وارد بازار می‌کنند.
 • کدکالا تکرای است؛ شاید سریال ارسالی به سیستم صحیح باشد اما از قبل این کد توسط فرد دیگری استفاده شده باشد در این حالت نیز باید به مشتری پیامک ارسال شود که کد ارسالی شما تکراری است و قبلا استفاده شده است.
smstori0025

با استفاده از سیستم انتقال پیامک به url شما می‌توانید تاریخ شروع گارانتی محصولات را مشخص نمایید تا بعد از ارسال پیامک مشتری به شماره سامانه، سامانه به صورت اتوماتیک پیامک شما را از طریق وب سرویس اس ام اس به سایت و سرور ضمانت محصولات منتقل کند.

در سیستم این تاریخ برای فعال شدن گارانتی ذخیره شود و مجددا از طریق وب سرویس و Api  به کاربر پیامک ارسال شود که ضمانت محصول شما آغاز شد و محصول شما از تاریخ ……… تا تاریخ …….. شامل گارانتی خواهد بود.

 

ماژول کد خوان یا گارانتی چک

حتما شما نیز تا کنون محصولاتی را خریداری نموده اید که کد گارانتی داشته باشند و با ارسال کد گارانتی به شماره اعلام شده از اصالت کالا خریداری شده خود اطمینان حاصل کرده باشید .

آیا شخصی کد شما را بررسی کرده و به شما پاسخ داده است یا توسط برنامه نرم افزاری انجام می شود ؟

در پاسخ می توان گفت که این بررسی کد و ارسال پاسخ توسط ماژول کدخوان انجام می شود و تمام فرآیند به صورت سیستماتیک صورت می گیرد .

ماژول کد خوان یا همان گارانتی چک یکی از کامل ترین و کاربردی ترین ماژول های سامانه ارسال پیامک اس‌ام‌اس طوری می باشد و کاربران بی شماری نیاز خود را با این قابلیت رفع می نمایند .

علاوه بر این شما با راه اندازی کدخوان در پنل اس ام اس در حال جمع‌آوری بانک شماره موبایل مشتریان هستید که به برند شما علاقمند هستند، بنابراین زمانی که محصول جدید رونمایی می‌شود، می‌توان از بانک شماره موبایل برای ارسال پیامک به علاقمندان استفاده کرد.

اگر  از پنل اس ام اس نمایشگاه از سیستم کدخوان میتوان برای اهدا کارت قرعه‌کشی نیز استفاده کرد.

شما باید کد صحیح را در فایل اکسل وارد سیستم کدخوان نمایید و بقیه کدهایی که بروی کارت قرعه‌کشی نوشته شده است، کدهای صحیح نبوده، اگر کاربر کد صحیح را به ماژول کدخوان ارسال کرد سیستم پاسخ دهد تبریک شما برنده شدید و برای دریافت با شرکت تماس بگیرید.

اگر کدفرستنده اشتباه بود، سامانه پیامک، پاسخ دهد امیدواریم در قرعه کشی بعدی شما برنده شرکت ما باشید….

با ترکیب سیستم کدخوان و قابلیت وب سرویس سامانه پیامک شما می‌توانید کارهای محتلفی را با ماژول کدخوان پنل اس ام اس انجام دهید.

 

امکانات سامانه پیامکی اصالت کالا

 • امکان ارسال و دریافت پیامک
 • تایید اصالت کالا، اعلام کد اشتباه و یا کد تکراری از طریق پیامک
 • متن اختصاصی برای هر محصول جهت پیامک تایید اصالت (برای مثال: گوشی HTC ONE شما اصل می باشد.)
 • نمایش تعداد کل محصولات وارد شده
 • تعریف کد استان (مشخص می کند پیامک از کدام استان ارسال شده است)
 • تعریف اتمام زمان گارانتی محصول
 • امکان تولید کد تصادفی (عدد و حروف لاتین) و تولید سریال در سامانه برای هر محصول
 • امکان خروجی فایل XLS از کد تصادفی و سریال
 • گزارش‌گیری بر اساس نوع محصول، تعداد پیامک دریافتی و ارسالی و غیره
 • قرعه کشی افراد بر اساس امتیاز، تعداد ارسال پیامک و یا استانی
 • ذخیره خودکار تمامی شماره‌هایی که به سیستم پیامک ارسال می‌کنند.
 • نمایش تعداد محصولات خریداری شده (محصولاتی که مشتری کد محصول را به سامانه ارسال کرده است)
 • امکان سرچ شماره تلفن و متن پیامک
 • امکان فیلترینگ پیامک‌های صحیح، نادرست و تکراری

به دنبال رشد کسب و کارتان هستید

با خرید پنل پیامک کسب و کار خود را توسعه دهید، می توانید علاوه بر ارسال پیامک تبلیغاتی و جذب مشتری، وب سایت و اپلیکیشن خود را به ابزار قدرتمند پیامک مجهز کنید.

برای خرید پنل پیامک از اینجا میتوانید اقدام کنید و یا برای مشاوره با کارشناسان ما با شماره ۲8423640-۰۲۱ تماس بگیرید .